Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Jutro wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy, w środę Matki Bożej Różańcowej, w piątek bł. Wincentego Kadłubka biskupa.

2. Ks. Piotr Worwa i parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus we Lwowie-Brzuchowicach dziękuje wszystkim za ofiary na budowę nowego kościoła w kwocie: 19 tys. 170 zł. Bóg zapłać!

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.15. Nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.

4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę świętą w intencji rodzin z uroczystym błogosławieństwem narzeczonych, małżonków i dzieci w najbliższy czwartek 8 października o godz. 18.00.

5. Akcja Katolicka zaprasza w najbliższy piątek 9 października na różaniec o 17.15, Mszę świętą i spotkanie w auli parafialnej.

6. Z okazji Dnia Papieskiego, w przyszłą niedzielę 11 października studenci będą zbierać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji Dnia Migrantów i Uchodźców” w kwocie 3540,20 zł . Za wrażliwe serca Bóg zapłać!

8. W tym miesiącu wznawiamy katechezy przed chrztem dzieci dla rodziców i chrzestnych w dniach: 09 i 23 października. Odbywać się one będą po zakończeniu mszy św. wieczornej czyli ok. 18.45 w kościele. Serdecznie zapraszamy rodziców i chrzestnych.

9. W dniu 16 października jest organizowany w naszym kościele duży koncert pt. „Jan Paweł II- Brat naszego Boga” – wydarzenie o charakterze diecezjalnym pod Patronatem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Chcemy uczcić tym sposobem 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka i naszego Patrona św. Brata Alberta w 175 jego rocznicę urodzin. Gwiazdą koncertu będzie Eleni. Koncert będzie miał charakter spotkania artystyczno-modlitewnego. W przyszłą niedzielę będzie można zyskać darmowe zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu.

10. W najbliższą niedzielę przy naszym kościele wolontariusze z jezuickiej Fundacji „Ignatianum” będą kwestować na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających na Kresach. Więcej informacji na stronie internetowej fundacji. Za wszelką życzliwość i wsparcie już teraz dziękujemy.

11. W najbliższą sobotę o 18.00 zapraszamy na spotkanie New Pastoral – małych grup domowych dzielenia się wiarą w Szkole Sióstr Salezjanek Oś. Kościuszkowskie 7. Zapraszamy członków grup oraz chętnych nowych uczestników.

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Sebastian Robert Bacia Orlińskiego 6, Leszek Maciej Sroka Alb. 24, Elżbieta Teresa Lewicka –Bakalarz 2 Pułku 13, Marianna Świstak Alb. 34, Jan Feliks Urban Dyw.51, Stanisław Antosiak 2 Pułku 13, Bożena Kuzyk Alb.38, Józefa Morys Alb.19, Józef Rydzy Kość.10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Dobrego Pana mamy, który ma w ręku wszystko aż do najdrobniejszych szczegółów.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352361
Dzisiaj: 80
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,705