Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W dalszym ciągu w tym tygodniu zapraszamy na „kolędę” do kościoła. Przez tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców danych bloków – a po niej krótkie spotkanie kolędowe. Rozkład kolędy jest TUTAJ, w nowym numerze „Brata”, parafialnym Facebooku, aplikacji na telefon ebrat oraz przywieszony na drzwiach kościoła. Zapraszamy zatem do naszego kościoła na wspólną modlitwę. Będzie można zabrać do domu wodę święconą, kadzidło i kredę oraz tekst nabożeństwa błogosławieństwa rodziny do wspólnego odprawienia w domu.

2. Pominiętą w rozpisce kolędy klatkę V bloku na oś. Kościuszkowskim 9 zapraszamy 13 stycznia w środę. Za pomyłkę przepraszamy!

3. Dyżur parafialnego Zespołu Caritas dla potrzebujących wsparcia żywnościowego z naszej parafii jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy zakupili różańce i w ten sposób wsparli sierociniec w Betlejem i najbiedniejszych chrześcijan w tym mieście. Zakupiono 1200 różańców za kwotę 15 094,37 zł, 20euro i 5 funtów. Całość została przekazana do Betlejem. Bóg zapłać!

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz grupa Rodziców modlących się za swoje dzieci zapraszają na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny, kapłanów pracujących w naszej parafii, o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne dzisiaj i w przyszłą niedzielę po mszach św. o godz. 16.00. Włączmy się do wspólnej modlitwy.

6. W piątek przy wieczornej mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Anna Jadwiga Słowikowska Dyw.44, Józefa Fąfara Alb.35, Janusz Wojciech Kaleta II Pułku. 9, Marianna Kudasiewicz- Kwadrans Alb.22, Krzysztof Adam Konewka Alb.21, Krzysztof Stanisław Solecki Dyw. 41,Krystyna Tylek Kość.6. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Żadnych niepokojów nie chce Pan Bóg, ani o własną doskonałość też nie, bo w końcu - jeśli chcesz coś dobrego, a nie możesz, Bóg jak uczynek nagradza tę chęć.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos