Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W dalszym ciągu w tym tygodniu zapraszamy na „kolędę” do kościoła. Przez tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców danych bloków – a po niej krótkie spotkanie kolędowe. Rozkład kolędy jest TUTAJ, w nowym numerze „Brata”, parafialnym Facebooku, aplikacji na telefon ebrat oraz przywieszony na drzwiach kościoła. Zapraszamy zatem do naszego kościoła na wspólną modlitwę. Będzie można zabrać do domu wodę święconą, kadzidło i kredę oraz tekst nabożeństwa błogosławieństwa rodziny do wspólnego odprawienia w domu.

2. Pominiętą w rozpisce kolędy klatkę V bloku na oś. Kościuszkowskim 9 zapraszamy 13 stycznia w środę. Za pomyłkę przepraszamy!

3. Dyżur parafialnego Zespołu Caritas dla potrzebujących wsparcia żywnościowego z naszej parafii jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy zakupili różańce i w ten sposób wsparli sierociniec w Betlejem i najbiedniejszych chrześcijan w tym mieście. Zakupiono 1200 różańców za kwotę 15 094,37 zł, 20euro i 5 funtów. Całość została przekazana do Betlejem. Bóg zapłać!

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz grupa Rodziców modlących się za swoje dzieci zapraszają na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny, kapłanów pracujących w naszej parafii, o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne dzisiaj i w przyszłą niedzielę po mszach św. o godz. 16.00. Włączmy się do wspólnej modlitwy.

6. W piątek przy wieczornej mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Anna Jadwiga Słowikowska Dyw.44, Józefa Fąfara Alb.35, Janusz Wojciech Kaleta II Pułku. 9, Marianna Kudasiewicz- Kwadrans Alb.22, Krzysztof Adam Konewka Alb.21, Krzysztof Stanisław Solecki Dyw. 41,Krystyna Tylek Kość.6. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352357
Dzisiaj: 76
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,701