Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżywania Triduum Paschalnego w naszym kościele, kapłanom, siostrom zakonnym, ministrantom, lektorom, panom od baldachimu, niosącym światło, paniom sprzątającym kościół, scholi Frater Cantans, chórowi Albertinum, przygotowującym śpiewy, panom organistom, kościelnym, prowadzącym adoracje, przygotowującym dary dla potrzebujących, ofiarodawcom kwiatów i paschału. Księdzu Mirosławowi dziękujemy za przygotowanie Grobu Pańskiego. Niech wszystkim Pan Jezus Zmartwychwstały wynagrodzi każdy trud.

2. Pamiętajmy iż każdy dzień Oktawy Zmartwychwstania jest tak samo uroczystym dniem jak Niedziela Zmartwychwstania. Z racji Oktawy w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W piątek jak każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo ku czci św. Szarbela. O godz. 17.00 różaniec z prośbami i podziękowaniami, o 18.00 msza św. wspólna w tych intencjach. Intencje na tę modlitwę można złożyć przed różańcem lub do skarbony przy obrazie św. Szarbela. Po mszy św. udzielimy błogosławieństwa olejem św. Szarbela.

4. W sobotę przed wieczorną msza św. nabożeństwo do św. Ojca Pio.

5. Parafialny Oddział Caritas „Samarytanin” dziękuje za kwestę na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących pomocy naszych parafian w kwocie 5260 zł. Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim którzy podzielili się żywnością złożoną w kościele oraz przy poświęceniu pokarmów. Bóg zapłać za jałmużnę postną złożoną do skarbon w kościele. Paczkami świątecznymi obdarowaliśmy ponad setkę potrzebujących takiego wsparcia naszych parafian.

6. Akcja Katolicka zaprasza wyjątkowo w czwarty piątek 22 kwietnia na wspólnotową Eucharystię o godz.19-ej w kaplicy Matki Bożej a po niej na spotkanie związane z radością Wielkiej Nocy.

7. W dniach 7 – 14 września jest organizowana samolotowa pielgrzymka do Grecji (kiedyś odwołana z powodu pandemii) śladami św. Pawła. Zapraszamy do pielgrzymowania. Koszt 3900 zł. Informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii.

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józef lasek Dyw. 64a, Stanisław Puchała Alb.37. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Żadnych niepokojów nie chce Pan Bóg, ani o własną doskonałość też nie, bo w końcu - jeśli chcesz coś dobrego, a nie możesz, Bóg jak uczynek nagradza tę chęć.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392991
Dzisiaj: 14
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,190