Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy: we wtorek święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, w środę wspomnienie św. Justyna męczennika, w piątek św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników, w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii niedzielę powołań. Gościć będziemy kleryków z naszego Seminarium. Serdecznie zapraszamy na spotkania z nimi: młodzież, ministrantów i lektorów po mszy św. o 11.00, oraz studentów i starszą młodzież po mszy św. o 19.15 w auli parafialnej. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby naszego krakowskiego Seminarium Duchownego.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę wieczorem. Czuwanie odbędzie się w kaplicy Matki Bożej, początek o godz. 20:00, zakończenie Eucharystią o 22:00.

4. W miniony piątek ks. Paweł Andrejczuk przeżywał okrągłą 5 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Księdzu Pawłowi życzymy obfitości Bożych darów na każdy dzień kapłańskiego posługiwania. Szczęść Boże!

5. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30. Jutro rozpoczynamy Septennę przed Zesłaniem Ducha św. Od środy nabożeństwa czerwcowe o 17.30.

6. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii. Spowiedź od 17.30. I piątek miesiąca spowiedź od 16.00, o 17.00 msza św. dla dzieci, o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową. I sobota - czuwanie w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej będzie od 16.30. Księża pójdą do chorych od godz. 9.00.

7. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.45 w kościele.

8. W dniu 5 czerwca (niedziela) odbędzie się akcja „Oddaj krew na pasie startowym” w godzinach od 9.00-13.00.

9. Dziś przed naszym kościołem wolontariusze Stowarzyszenia Odra-Niemen kwestują do puszek na rzecz ogólnopolskiej akcji Rodacy-Bohaterom. Zebrane Fundusze zostaną przekazane Polakom mieszkającym w ogarniętej wojną Ukrainie. Dziękujemy za ofiary.

10. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na potrzeby parafialne. Serdecznie dziękujemy za ofiarę 10 tys. zł wspólnocie neokatechumenalnej na remont salki w domu parafialnym.

11. W zakrystii jest do nabycia video-film z uroczystości bierzmowania z minionej soboty za 40 zł.

12. Rodzicom dzieci I-szo komunijnych serdecznie dziękujemy za ofiarowane kwiaty do kościoła, troskę o sprzątanie, dary ołtarza w formie pieniężnej które w całości przeznaczamy na remont węzła sanitarnego w domu katechetycznym. Bóg zapłać!

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Zdzisław Klasa II Pułku 5, Stanisław Władysław Żebro Dyw.47, Piotr Metlak, Danuta Helena Tatarynowicz II Pułku 16, Zenona Porębska II Pułku 10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392991
Dzisiaj: 14
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,190