Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: dziś wspominamy naszych świętych Aniołów Stróżów, we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustyny Kowalskiej dziewicy, w piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

2. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku będziemy odmawiać po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W soboty i niedziele różaniec o 17.15. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od 16.00. o 17.00 różaniec dla dzieci z komunią św. I piątkową. O 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusowemu wraz ze Strażą Honorową o 18.00 po niej nabożeństwo różańcowe. W sobotę księża pójdą do chorych od godz. 9.00. Przypominamy że do chorych chodzimy zawsze w sobotę po I piątku.

4. Straż Honorowa NSPJ zaprasza do kaplicy Matki Bożej w najbliższy I czwartek od 16.45 na adorację – Godzinę Świętą oraz w najbliższy I piątek od 16.45 na Godzinę Świętą wynagradzającą Sercu Bożemu.

5. W tym miesiącu rozpoczynamy przygotowanie dla kandydatów do Bierzmowania. Kandydatów z klas pierwszych szkół średnich zapraszamy do spowiedzi w czwartek od 17.30 i mszę św. dla nich w kościele o 18.00 po niej spotkanie z ks. Mirosławem. Kandydatów z klas 8 zapraszamy w czwartek do kościoła razem z rodzicami na godz. 19.00. Bierzmowania udzieli ks. bp. Janusz Mastalski 29 kwietnia przyszłego roku o 11.00.

6. Wspólnoty neokatechumenalne nadal zapraszają na katechezy w poniedziałki i czwartki o 19.00 do kaplicy Matki Bożej.

7. W sobotę 8 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Łagiewnik. Gościem będzie założycielka tej formy modlitwy. Rozpoczęcie o 9.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła. Dziękujemy serdecznie wszystkim za modlitwę za kapłanów.

8. Dziś przy kościele Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” będzie kwestować na rzecz Karolinki i Kamila dzieci chorych na Zespół Retta. Ofiarodawcom Bóg zapłać!

9. W naszej parafii rozpoczyna swoją działalność i spotkania wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” - mamy dziś krótkie słowo i zaproszenie od członków tej wspólnoty.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Irena Tuszyńska Alb. 18, Urszula Barbara Skotarczyk Alb. 28, Dariusz Sławomir Rzeszutko zam. Wiedeń, Rozalia Filipowicz Alb. 20, Zbigniew Rybczyński II Pułku 26, Maria Cabaj Alb. 28, Jadwiga Teresa Wilkosz Dyw. 14. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383590
Dzisiaj: 45
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,585