Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXII Dzień Papieski wspominając rocznicę wyboru na papieża św. Jana Pawła II. Jutro w liturgii wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, we wtorek Święto św. Łukasza ewangelisty, w czwartek Uroczystość św. Jana Kantego prezbitera głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa, w sobotę Uroczystość św. Jana Pawła II papieża głównego patrona województwa małopolskiego. Jest to także dzień modlitwy ku czci św. Ojca Szarbela. Różaniec o 17.15 po nim msza św. i błogosławieństwo olejem św. Szarbela.

2. Odnowa w Duchu św. zaprasza w poniedziałek o 18.00 na mszę św. wotywną o Duchu św. wraz z adoracją Najśw. Sakramentu modlitwą uwielbienia i wstawienniczą.

3. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku będziemy odmawiać po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W soboty i niedziele różaniec o 17.15. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać o godz. 17.00.

4. W najbliższą niedzielę ( tj. 23 października) w Kościele będzie obchodzony Światowy Dzień Misyjny pod hasłem "Będziecie moimi świadkami". Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt, którego celem jest wsparcie dzieła misyjnego w Amazonii., pokrycie kosztów wypraw misyjnych, wyposażenie i budowę nowych kaplic dla mieszkańców.

5. Wypominki na za naszych zmarłych można zamawiać w zakrystii i kancelarii – całoroczne i na listopadową modlitwę różańcową tzw. jednorazowe. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Za zmarłych polecanych do wypominania odprawiamy msze św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00.Nie będziemy przyjmować wypominek na cmentarzu. Msza św. wspólna za zmarłych podanych będzie odprawiona w dzień Zaduszny o godz. 8.00 i 16.00 oraz na cmentarzu w Grębałowie we Wszystkich Świętych o 16.00. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych.

6. Dziś studenci będą zbierać do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”

7. W dniu 28 października o 16.30 odbędzie spotkanie po latach oazy mogilskiej z lat 70-tych i 80-tych w klasztorze w Mogile w tzw. Katakumbach.

8. Akcja Katolicka zaprasza w 3 piątek 21 października wyjątkowo o godz.18.30 do kaplicy Matki Bożej na różaniec, Eucharystię i spotkanie wspólnotowe oraz zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Spacery po Krakowie" w sobotę 22 października. Zbiórka o godz. 9-ej przed kościołem pw. Świętej Trójcy oo. Bonifratrów na ul. Krakowskiej. Szczegóły w gablocie Akcji.

9. Zakończyła się czteroletnia kadencja Rady Parafialnej. Wszystkim którzy uczestniczyli i angażowali się w Radę serdecznie dziękujemy. Z tyłu kościoła wystawione są urny i karty do głosowania na nowych członków tego gremium, które ma za zadanie pogłębiać wiarę i życie religijne parafii oraz współpracę świeckich z duszpasterzami. Zachęcamy by rozglądnąć się wokół i zaproponować nowych członków Rady którzy wykazują się gorliwością i zaangażowaniem w życie parafii oraz mają nowe propozycje i pomysły na funkcjonowanie naszej rodziny parafialnej. Możliwość głosowania będzie przez najbliższe dwa tygodnie w tym dwie niedziele.

10. Polecamy do czytania prasę katolicką dostępna z tyłu kościoła. Dziś przy wejściach także dostępny jest nowy numer pisma parafialnego „Brat”

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Wiesława Bernardyna Sekunda Dyw. 45, Bogdan Skotnicki Dyw. 27, Janina Cholewińska Alb.38, Zbigniew Kazimierz Bednarek Dyw. 41, Władysława Warzecha Alb. 22, Mieczysław Gil Dyw. 55. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos