Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika – głównego Patrona Polski. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na mszę wotywną o 18.00 oraz na adorację po mszy św.

 3. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 4. Siostry Salezjanki i wolontariusze Stowarzyszenia Młodzieżowego Wolontariatu VIDES dziękują za dochód z kiermaszu w kwocie 6202,51.

 5. Samorządowe przedszkole na os. Strusia 8 zaprasza dzieci od 2,5 roku do 6a lat – są wolne miejsca.

 6. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę do Parku Czyżyńskiego dla wysłuchania katechezy ulicznej i świadectwa życia od godz. 15.30.

 7. Akcja Katolicka zaprasza na mszę wspólnotową w piątek o 19.00 w kaplicy Matki Bożej.

 8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane w kopertach od rodzin zapisywane w kartotece parafialnej, na konto bankowe, na tacę oraz przez stronę internetową naszej parafii w ramach dzisiejszej składki inwestycyjnej przeznaczonej na ławki. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim troszczącym się o materialny wymiar parafii.

 9. W zakrystii jest do nabycia płyta z nagraniem z uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży Cena 40 zł.

 10. W przyszłą niedzielę przed naszym kosciołem wolontariusze Stowarzyszenia Odra-Niemen, będą kwestować na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Rodacy-Bohaterom, która wspiera Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane w trakcie kwesty fundusze, trafią też do Polaków mieszkających na Ukrainie. Za wszystkie wsparcie już teraz dziękujemy i zapraszamy do włączenia się w tą zbiórkę. Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Metropolity Krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – z tyłu przy wyjściach jest nowy, jubileuszowy numer „Brata” z okazji 35-lecia jego istnienia.

 12. Polećmy zmarłych naszych parafian: Alicja Witulska Dyw. 42, Krzysztof Zbigniew Zawiślak Dyw.8. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326460
Dzisiaj: 111
Wczoraj: 355