Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika – głównego Patrona Polski. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na mszę wotywną o 18.00 oraz na adorację po mszy św.

 3. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 4. Siostry Salezjanki i wolontariusze Stowarzyszenia Młodzieżowego Wolontariatu VIDES dziękują za dochód z kiermaszu w kwocie 6202,51.

 5. Samorządowe przedszkole na os. Strusia 8 zaprasza dzieci od 2,5 roku do 6a lat – są wolne miejsca.

 6. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę do Parku Czyżyńskiego dla wysłuchania katechezy ulicznej i świadectwa życia od godz. 15.30.

 7. Akcja Katolicka zaprasza na mszę wspólnotową w piątek o 19.00 w kaplicy Matki Bożej.

 8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane w kopertach od rodzin zapisywane w kartotece parafialnej, na konto bankowe, na tacę oraz przez stronę internetową naszej parafii w ramach dzisiejszej składki inwestycyjnej przeznaczonej na ławki. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim troszczącym się o materialny wymiar parafii.

 9. W zakrystii jest do nabycia płyta z nagraniem z uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży Cena 40 zł.

 10. W przyszłą niedzielę przed naszym kosciołem wolontariusze Stowarzyszenia Odra-Niemen, będą kwestować na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Rodacy-Bohaterom, która wspiera Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane w trakcie kwesty fundusze, trafią też do Polaków mieszkających na Ukrainie. Za wszystkie wsparcie już teraz dziękujemy i zapraszamy do włączenia się w tą zbiórkę. Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Metropolity Krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – z tyłu przy wyjściach jest nowy, jubileuszowy numer „Brata” z okazji 35-lecia jego istnienia.

 12. Polećmy zmarłych naszych parafian: Alicja Witulska Dyw. 42, Krzysztof Zbigniew Zawiślak Dyw.8. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos