Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła, w środę bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Brata Alberta. Uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i słowo Boże wygłosi J.E. ksiądz kardynał Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski. W czasie tej uroczystości dziękować będziemy za 40 lat naszej parafii, 50 lat kapłaństwa księdza kardynała Kazimierza, oraz za 60 lat kapłaństwa ks. Prałata Jana Bielańskiego, 50 lat kapłaństwa księdza kanonika Wiesława Macudy i księdza kanonika Władysława Ulmańca. Po mszy św. uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, niosących światło, baldachim oraz feretrony i sztandary. 

3. We wtorek kolejne nabożeństwo fatimskie. O 17.00 różaniec fatimski, po nim procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa i msza św. z kazaniem fatimskim.

4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcimy wianki złożone z tegorocznych ziół i kwiatów – to stary zwyczaj a zioła i kwiaty poświęcone mają nam służyć jako lekarstwo i znak wiary w obecność Bożą szczególnie w czasie trudnych doświadczeń naszego codziennego życia. Po procesji także pobłogosławimy wszystkie dzieci które brały udział w procesjach. Ostatnią procesję odprawimy w piątek w uroczystość Serca Pana Jezusa o 17.30.

5. W najbliższą sobotę z okazji święta naszego Patrona św. Brata Alberta serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do sanktuarium Ecce Homo przy ul. Woronicza gdzie znajdują się relikwie i autentyczny obraz Brata Alberta. Msza św. w intencji całej parafii będzie odprawiona w kościele Ecce Homo o godz. 10.30 a po niej zwiedzanie Muzeum św. Brata Alberta. Dojazd i powrót we własnym zakresie.

6. Także w sobotę po mszy wieczornej ok.18.50 zapraszamy do naszego kościoła na koncert pieśni religijnych artysty PAWŁA DUDZIKA z Zespołem. Koncert nosi nazwę „Aby Maryja była bardziej znana i kochana” Koncert dedykujemy szczególnie wszystkim naszym drogim kapłanom Jubilatom. Serdecznie zapraszamy!

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i organizację tegorocznej procesji Bożego Ciała – niech Pan Jezus wynagrodzi wam wszystkim każde nawet najmniejsze zaangażowanie by ta uroczystość przebiegła pięknie i dostojnie.

8. Akcja Katolicka zaprasza na wspólnotową Eucharystię i nabożeństwo czerwcowe w piątek 16 czerwca o godz.19-ej w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

9. Dziś goszczą u nas Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera S. Priscilla Tedar z Indii daje świadectwo – posłuchajmy ……………………

10. Polećmy zmarłych naszych parafian: Jan Kostkiewicz Alb. 30, Marek Piotr Miechowicz II Pułku 29,    Stanisław Gronczewski    II Pułku 10, Wiesław Zdzisław Lewandowski Dyw. Dyw. 43. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352360
Dzisiaj: 79
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,704