Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika doktora Kościoła, w czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

2. We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Kanonik Władysław Ulmaniec. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim. Modlić się będziemy za Solenizanta we wtorek podczas wieczornej mszy św.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 mszę św. dziękczynną za 25 lat kapłaństwa odprawi nasz rodak parafialny ks. Włodzimierz Kurek. Jubilatowi serdecznie gratulujemy.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia uroczystości odpustowej i jubileuszowej w naszej parafii. Dziękujemy Służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom do dzwonienia, niosących światło, baldachim oraz feretrony i sztandary. Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na nową monstrancję, relikwiarz, anonimowej osobie która ufundowała custodium na hostię do dużej monstrancji, anonimowej rodzinie za ufundowanie ornatu który użył ks. kardynał, kapy oraz welonów na insygnia biskupie, ofiarodawcom na dzieła misyjne prowadzone przez siostry klawerianki w kwocie 21 649, 24 zł 20 euro, 4 $ i 10 centów. Dziękujemy wszystkim którzy podjęli adopcję dzieci w Indiach – piękny Wasz dar – niech Bóg Wam wynagrodzi za hojność serca.

5. Zapraszamy na XXXXIII Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Zapisy w Bazie pielgrzymki do 5 sierpnia przy kościele Arka Pana.

6. W najbliższą sobotę wyjątkowo chorych z komunią św. odwiedzą od 9.00 ks. Kanonik Marek i ks. Proboszcz.

7. Informujemy iż w czasie wakacji w lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele mszy św. o 14.15 oraz o 16.00.

8. Polećmy zmarłych naszych parafian: Józef Belski Alb. 37, Anna Kalemba 2 Pułku 13, Jolanta Górecka Avia 6, Józef Poszno Dywizjonu 54, Wacław Stanisław Fular 2 Pułku 3, Tomasz Józef Muller Hutnicze 2, Zofia Marta Fortuna 2 Pułku 3, Marek Stanisław Kondraciuk Dyw .5, Stanisława Malinowska Kość. 6, Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352929
Dzisiaj: 292
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,273