Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Kalendarz Liturgiczny
  - poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  - wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
  - piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
  - niedziela – święto Przemienienia Pańskiego 
 1. W środę można uzyskać odpust Porcjunkuli. Należy nawiedzić kościół i tam pobożnie odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga. 
 1. W tym tygodniu przypada:
  I czwartek miesiąca - dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii.
  I piątek miesiąca – spowiedź w kościele od 17.00. Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz z Strażą Honorową o 18.00.
  I sobota miesiąca – do chorych księża pójdą od 9.00. Modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny prowadzona przez Rycerstwo o godz. 16.30 i Msza św. w tej intencji o 18.00. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 1. Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” dziękuje za ofiary przekazane w ubiegłym tygodniu na rzecz chorego Dominika w kwocie 3876 zł. 
 1. W sierpniu zachęcamy do tradycyjnej abstynencji od alkoholu. 
 1. Zapraszamy na Krakowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w Bazie Pielgrzymki przy kościele Arka Pana do 5 sierpnia 
 1. W naszych modlitwach pamiętajmy o młodzieży, która gromadzi się w Portugalii, aby w przyszłym tygodniu spotkać się z papieżem Franciszkiem w Lizbonie na Światowych Dniach Młodzieży.

  Polećmy naszych zmarłych parafian: Ryszard Guliński – II Pułku Lotn. 2, Włodzimierz Huk – Albertyńskie 38, Adam Banduła – II Pułku Lotn. 3, Stanisław Smacki – Dywizjonu 5.  Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352355
Dzisiaj: 74
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,699